MONITORING UGIĘĆ DACHÓW PŁASKICH

Powrót

Pomiar ugięcia dachu i pionowości słupów

Inteligentny Dach
Stabilność konstrukcji budynku może zostać poważnie zaburzona przez np. obciążenie instalacją fotowoltaiczną, nadmierne opady i zaleganie na dachu gradu lub śniegu. Dzięki instalacji monitoringu ugięć możesz bezpiecznie i dokładnie mierzyć poziom ugięcia dachu oraz pionowość słupów.

Inteligentny Dach

Pomiar ugięć konstrukcji dachu

od zwiększonego obciążenia wodą, śniegiem lub fotowoltaiką

Pomiar pionowości słupów

od nierównomiernego osiadania fundamentów lub posadzki

Pomiar spiętrzenia wody na dachu

w trakcie nawalnych opadów lub zaburzonej drożności wpustów - rozwiązanie dostępne również jako system DSW

Jak to działa?

Sensory rejestrują zmianę ugięcia dachu w miejscu zamontowania tarczy - zazwyczaj w połowie rozpiętości mierzonego elementu. Same sensory są rozmieszczone na słupach lub w miejscach podparcia.
Sposób pomiaru nie ingeruje w użytkowanie posadzki: odbywa się w płaszczyźnie poziomej.
Częstotliwość pomiaru jest ustalona co 3 minuty z dokładnością +/- 1.00 mm. Sensory są wyposażone w inklinometry (przechyłomierze), które korygują pomiar ugięcia oraz na bieżąco kontrolują pionowość słupów. Pomiar odległości realizowany za pomocą dalmierza laserowego o zasięgu do 30 m co umożliwia pomiary konstrukcji o rozpiętości do 60 m. Sensor Sense S-One komunikuje się oraz zasilany jest z Gateway S-One. Do realizacji ugięć konstrukcji w zestawie znajduje się tarcza pomiarowa o wysokości 100 lub 150 mm.

Proste rozwiązania dla skomplikowanych problemów

Współpracujemy z firmą Sense - ekspertami z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa, optymalizacji kosztów i wygody użytkowania dachów płaskich. Wspólnie wdrażamy rozwiązania do inteligentnego zarządzania bezpieczeństwem dachów płaskich.
Zmiany klimatyczne, przeciążenia budynków czy zarządzanie siecią zakładów nie stanowią dla nas problemu. A konstrukcje i dachy budynków są maksymalnie zabezpieczone.

Zobacz co zyskasz

Rozwój

Dzięki monitoringowi zakwalifikujesz dach lub wykluczysz możliwość obciążenia go panelami fotowoltaicznymi

Wsparcie

System monitoringu udzieli Ci dokładnych informacji i będzie podstawą do podjęcia decyzji o konieczności odśnieżenia dachu

Bezpieczeństwo

System kontroluje stabilność konstrukcji budynku bez konieczności wchodzenia na dach i ochroni go przed uszkodzeniem lub zawaleniem

Korzystaj z inteligentnych rozwiązań

Dowiedz się więcej

Nie czekaj, napisz do nas i zabezpiecz swoje budynki.

Zapraszamy do kontaktu.

Poprzez kliknięcie "Wyślij" wyrażam zgodę na kontakt 4 Safety Sp. z o.o. przez e-mail lub numer telefonu.Więcej w Polityce Prywatności.
Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.

Powiązane produkty

Zobacz Nasze filmy

Powiązane artykuły

Mrozy i monitoring konstrukcji obiektu

15.2.21 14:40

Nowoczesne technologie, dzięki którym monitoring konstrukcji obiektu podczas mrozów staje się możliwy, a pomiary stają się precyzyjne

Czytaj