Znajdź oznaczenie dla siebie

Bardzo ważną rolę w zakładach przemysłowych pełnią różnorodne tagi, oznaczenia, instrukcje i wskaźniki.

Prawidłowe oznaczenie, czytelność oraz łatwość w zrozumieniu informacji zapobiega wielu niebezpiecznym sytuacjom.

Scafftag

Scafftag to wiodący na świecie system wizualnego oznaczania rusztowań, zapobiegający pracy na wysokościach i zarządzający procedurami kontroli rusztowań.

UWAGA: Przywieszki na rusztowaniach powinny być zamocowane we wszystkich punktach dostępu (zwykle dostęp po drabinie) od pierwszego etapu budowy i pozostawać na konstrukcji aż do demontażu.

Przywieszki mogą być również montowane na innych elementach wyposażenia zakładu a ich treść, rozmiar i kolorystyka dopasowane do indywidualnych potrzeb i zasad panujących w firmie

Innowacyjny wskaźnik inspekcji

Innowacyjny wskaźnik inspekcji może pomóc w ratowaniu życia poprzez wyraźne pokazanie na przywieszkach Scafftag, kiedy potrzebna jest konserwacja np. rusztowania.

Diody LED z daleka przyciągają uwagę zarówno użytkowników, jak i specjalistów ds. konserwacji oraz pomagają uniknąć użytkowania niesprawdzonego lub zużytego sprzętu.

Wskaźnik inspekcji wyraźnie pokazuje, że za 7 dni należy przeprowadzić kolejną planowaną interwencję konserwacyjną. Każda wersja jest wyposażona w ciemnozielone, jasnozielone, żółte i migające czerwone diody LED, wskazujące różne stany urządzenia (od niedawno skontrolowane do niepewne).

Po upływie 7-dniowego czasu do inspekcji wskaźnik może zostać zresetowany do momentu wyczerpania baterii (okres sprawności ponad rok). Wskaźnik stanu baterii stale pokazuje poziom naładowania.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań kolorowe diody LED we wskaźniku inspekcji rusztowania są widoczne z daleka i aktywnie przyciągają uwagę użytkowników oraz przechodniów.

Laddertag

Laddertag to kompaktowy, wygodny w użyciu, widoczny i skuteczny system bezpieczeństwa.

Służy do przedstawienia użytkownikom najważniejszych informacji na temat drabiny takich jak:

  •  zbliżające się terminy inspekcji
  • numer referencyjny
  • planowane przeznaczenie czy wyłączenie drabiny z użytku

Wkładka zawiera listę kontrolną przed użyciem.

Chemtag

Chemtag służy maksymalizacji środków ostrożności w miejscach gdzie przechowywane są substancje niebezpieczne.

Dzięki temu rozwiązaniu identyfikacja wszystkich zagrożeń chemicznych znajduje w jednym miejscu.

Chemtag może zawierać:

  •  listę działań, które mają zostać podjęte w sytuacji awaryjnej
  •  informacje na temat dostawców
  •  numery telefonów alarmowych
  •  szczegóły jak przechowywać i usuwać opakowania
  •  wszelkie ostrzeżenia itd.

Uniwersalny wskaźnik inspekcji

Innowacyjny wskaźnik inspekcji może pomóc w ratowaniu życia poprzez wyraźne pokazanie na maszynach, sprzęcie i narzędziach, kiedy potrzebna jest konserwacja.

Diody LED z daleka przyciągają uwagę zarówno użytkowników, jak i specjalistów ds. konserwacji, oraz pomagają uniknąć użytkowania niesprawdzonego lub zużytego sprzętu.

Wskaźnik wyraźnie pokazuje, gdy zbliża się kolejna planowana interwencja konserwacyjna. Dostępne są wersje odliczające czas w okresie 7 dni, 30 dni i 365 dni. Każda wersja jest wyposażona w ciemnozielone, jasnozielone, żółte i migające czerwone diody LED.

Wskaźnik inspekcji może być umieszczany bezpośrednio na maszynie oraz urządzeniu lub narzędziu za pomocą opaski samoprzylepnej, rzepowej, magnetycznej, śrubowej lub zaciskowej.