Rodzaje druku

We współczesnym świecie na każdym kroku spotykamy się z różnego rodzaju naklejkami czy etykietami. Prawidłowe oznakowanie i identyfikacja są istotnym elementem większości etapów produkcyjnych oraz właściwie wszystkich gotowych produktów. W zależności od zastosowania i oczekiwanych właściwości etykiety można wybierać pośród wielu metod druku m.in. sitodruk, druk cyfrowy, fleksograficzny czy termotransferowy. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ograniczenia i możliwości.

Termotransfer

Niewątpliwie jednak najlepszym połączeniem pod kątem różnorodności materiałów, na których można drukować oraz dostępności samej metody jest termotransfer. Sam zadruk charakteryzuje się dużą trwałością oraz odpornością na trudne warunki, dlatego właściwie w każdej firmie jest dzisiaj drukarka termotransferowa. W zależności od potrzeb może być wykorzystywana na magazynach do przygotowania etykiet logistycznych, regałów, do wizualizacji miejsca pracy, szaf elektrycznych, oznakowania podczas procesów produkcyjnych ale przede wszystkim oznakowania wyrobów gotowych. Zastosowań jest nieskończona ilość, etykiety wykorzystywane są w różnych branżach, m.in.:

* lotnictwo,
* automotive,
* przetwórstwo
* branża spożywcza,
* branża elektryczna,
* telekomunikacja,
* laboratoria i wiele innych, a wszystko zależy od tego jakie materiały eksploatacyjne wybierzemy.  

Zarządzanie oznakowaniem

Odpowiednio dobrana etykieta to dopiero połowa sukcesu, ponieważ niezbędnym jest też posiadanie drukarki z oprogramowaniem, które pozwolą na zaprojektowanie i właściwy wydruk. Zarówno jeśli chodzi o materiały jak i drukarki współpracujemy z firmą Brady, która oprócz produktów związanych typowo z bezpieczeństwem (Lockout/Tagout czy Scafftag), bez wątpienia jest jednym ze światowych liderów w zakresie oznaczeń i identyfikacji.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów Brady, oraz skorzystasz z pomocy eksperta w tej dziedzinie, który dobierze najlepiej dopasowane rozwiązania do Twoich potrzeb.

Brady

Brady w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i rosnące znaczenie odpowiedniej jakościowo identyfikacji oferuje szeroką gamę urządzeń, które w zależności od miejsca i zakresu zastosowania, wydajności i rozmiarów samej drukarki oraz etykiet pozwala wybrać właściwą opcję. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy od najmniejszych, ręcznych drukarek mobilnych po urządzenia specjalistyczne, które pozwalają na wydruk dziesiątek tysięcy etykiet dziennie.

Rodzaje drukarek przemysłowych

Ofertę Brady w zakresie drukarek możemy podzielić na 4 działy:

- drukarki przenośne,
- drukarki typu desktop,
- drukarki graficzne,
- drukarki specjalistyczne.

Drukarki przenośne

Drukarki przenośne to głównie komfort użycia w dowolnym miejscu, zarówno w biurze, na produkcji jaki podczas pracy w terenie, serwisu lub montażu u klienta. W większości pozwalają na pracę niezależną, projektując i generując wydruk bezpośrednio z poziomu drukarki oraz za pośrednictwem komputera i dedykowanego oprogramowania BRADY WORKSTATION. Przekrój drukarek mobilnych jest na tyle szeroki, że możemy wybierać wśród urządzeń z różnym zakresem druku etykiety od 6 do 50 mm szerokości, wydajnością do 1000 etykiet dziennie, nawet na kilkudziesięciu różnych rodzajach materiałów eksploatacyjnych. Każda z drukarek, dzięki zastosowanej technologii korzysta z systemu autodetekcji i autokalibracji, co w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza pracę z wybraną drukarką. Wykorzystana technologia minimalizuje straty materiałowe związane z koniecznością kalibracji rolki z etykietami oraz pozwala zaoszczędzić czas, który niesie za sobą konieczność dostosowania rozmiarów etykiety do jej projektu.

Drukarki stacjonarne

Podstawowa i najbardziej uniwersalna drukarka stacjonarna - BBP12

Drukarki „desktop”(stacjonarne) to na pierwszy rzut oka najpowszechniejsze i najbardziej popularne urządzenia, które pracują za pośrednictwem komputera i dedykowanego do nich oprogramowania. Oczywiście w tym zakresie również możemy wybierać wśród drukarek, które mają różną wydajność (od kilkuset etykiet w przypadku biurkowych drukarek BBP12, do kilkudziesięciu a nawet kilkuset tysięcy etykiet dziennie w przypadku drukarek typowo przemysłowych np. modelu i7100). Oprócz wydajności samego modułu drukującego istotne jest też to, co chcemy wydrukować, ponieważ w zależności od zastosowania, drukarki są wyposażone w głowice z różną rozdzielczością, standardowo jest to 300 DPI - to wystarcza do wydruku większości standardowych etykiet, tabliczek znamionowych czy oznaczeń z kodami kreskowymi oraz prostymi grafikami. Zdarza się jednak, że wymagana jest dużo większa precyzja i dokładność wydruku na małych etykietach (branża laboratoryjna lub elektroniczna), wtedy idealnie sprawdzają się drukarki z głowicami o rozdzielczości 600 DPI.

Powiązane produkty