Zabezpieczenia regałów wysokiego składowania systemem barier elastycznych

Opis klienta:

Nasz klient jest znanym producentem specjalizującym się w produkcji dodatków do żywności, środków aromatyzujących i barwników. Prowadzi on nowoczesny zakład, który wymaga wydajnych i bezpiecznych rozwiązań w zakresie przechowywania półproduktów i wyrobów gotowych. Obiekt wykorzystuje wózki widłowe do transportu materiałów, co wymaga bezpiecznych systemów przechowywania.

Sytuacja:

By pomieścić rosnące zapasy i rozwijać produkcję Klient niedawno wybudował nową hale z regałami wysokiego składowania. Regały te są odpowiedzialne za przechowywanie różnych produktów, od surowców po wyroby gotowe. W związku z dużą rotacją zapasów ruch wózków widłowych jest intensywny więc stabilność i bezpieczeństwo regałów są bardzo ważne.

Problem:

Istniejące regały były wyposażone w podstawowe metalowe zabezpieczenia ram. Jednak zabezpieczenia te oferowały niewystarczającą ochronę i trwałość, szybko ulegając uszkodzeniom. Ich sztywna konstrukcja oznaczała, że nie były w stanie skutecznie chronić całej konstrukcji regału i jego zawartości. W przypadku kolizji z wózkiem widłowym, osłony te często wyginały się i odrywały, czyniąc je nieskutecznymi. Sprawiało to, że regały, a także przechowywane na nich cenne zapasy, były narażone na potencjalne wypadki i uszkodzenia.

Cele klienta:

 1. Minimalizacja przestojów operacyjnych: Klient starał się zapobiec wszelkim zakłóceniom w przepływie pracy produkcyjnej spowodowanym uszkodzeniem regałów lub wypadkami, zapewniając płynne działanie. 
 2. Ograniczenie ryzyka wypadków: głównym celem było wyeliminowanie ryzyka wypadków i kolizji między wózkami widłowymi, a regałami, chroniąc w ten sposób dobre samopoczucie pracowników i zapobiegając potencjalnej utracie zapasów.
 3. Utrzymanie nieprzerwanej produktywności: aby zapewnić ciągły przepływ produkcji, konieczne było uniknięcie wszelkich incydentów, które mogłyby prowadzić do opóźnień lub przestojów.
 4. Zapewnienie kompleksowej ochrony: Klient podkreślił potrzebę rozwiązania ochronnego, które obejmowałoby całość regałów, oferując niezawodną ochronę przed uderzeniami i kolizjami.

Klient jest bardzo świadomy niebezpieczeństw i strat związanych z kolizjami na hali. Sam zdecydował, że potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia, wiedział, że podstawowe osłony metalowe w przypadku jego zakładu i panującego dość intensywnego ruchu nie wystarczą i że ryzyko kolizji wózków widłowych z regałami jest zbyt duże. Zgłosił się do nas zapytaniem o pewniejsze zabezpieczenie regałów.

Klient jest bardzo świadomy niebezpieczeństw i strat związanych z kolizjami na hali. Sam zdecydował, że potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia, wiedział, że podstawowe osłony metalowe w przypadku jego zakładu i panującego dość intensywnego ruchu nie wystarczą i że ryzyko kolizji wózków widłowych z regałami jest zbyt duże. Zgłosił się do nas zapytaniem o pewniejsze zabezpieczenie regałów.

Rozwiązanie:

Wizyta handlowa Product Managera.

Co składało się na taką wizytę:

 1. Wywiad z Klientem by lepiej poznać potrzeby zakładu, rytm prac i wyzwania z jakimi zmagają się na co dzień.
 2. Analiza ciągów komunikacyjnych i miejsc newralgicznych.
 3. Pomiary i wstępne dopasowanie rodzaju odbojnic do ciągów komunikacyjnych, bram, regałów.
 4. Pytania i obiekcje Klienta.  

Po dogłębnej ocenie wymagań klienta nie było wątpliwości, że potrzebny jest bardziej elastyczny i odporny system barier. Adam zalecił wdrożenie elastycznych systemów barier zaprojektowanych specjalnie dla regałów wysokiego składowania oraz zabezpieczenie innych wrażliwych miejsc o wysokim ryzyku uszkodzeń takie jak wszystkie bramy i drzwi, doki, systemy wentylacji oraz słupy na hali. 

Wszystkie te elementy zostały zabezpieczone odbojnicami wykonanymi z trwałych materiałów o właściwościach elastycznych firmy MPM. W swoich realizacjach używaliśmy różnych rodzajów barier, od różnych producentów ale to bariery MPM wymagają przy późniejszym użytkowaniu najmniej napraw i konserwacji. Są po prostu najtrwalsze, zostały zaprojektowane tak, aby absorbować uderzenia pojazdów o różnej sile, skutecznie chroniąc konstrukcje regałów i zapobiegając katastrofalnym awariom.

Po zatwierdzeniu oferty przystąpiliśmy do montażu i instalacji barier według wcześniejszych ustaleń na projekcie.

Zobacz jak może wyglądać awaria spowodowana „niewinnym uderzeniem wózka widłowego w regał wysokiego składowania”

Korzyści jakie zyskał Klient po wdrożeniu zabezpieczeń regałów magazynowych odbojnicami:

 • Zwiększone bezpieczeństwo w miejscu pracy: ryzyko wypadków i kolizji zostało znacznie zmniejszone, promując bezpieczniejsze środowisko dla pracowników i zmniejszając ryzyko obrażeń.

 •  Nieprzerwana praca: ograniczając ryzyko uszkodzenia regałów i wypadków, klient osiągnął swój cel, jakim było utrzymanie nieprzerwanej produktywności i zminimalizowanie przestojów operacyjnych.

 • Długoterminowa oszczędność kosztów: trwały charakter nowych systemów barier doprowadził do zmniejszenia kosztów konserwacji i wymiany, przyczyniając się do długoterminowych oszczędności.

 • Spokój ducha (bezcenne): klient zyskał pewność, której szukał, wiedząc, że jego regały wysokiego składowania są wyposażone w najwyższy poziom ochrony, minimalizując ryzyko związane z kolizjami.

Dlaczego akurat bariery elastyczne są najlepsze do ochrony regałów wysokiego składowania?

Posiadasz regały wysokiego składowania?

Bądź pewny, że są wystarczająco zabezpieczone!

Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Zweryfikuje czy potrzebujesz barier elastycznych, jakich miejscach, doradzi i pomoże dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Powiązane produkty