Kontenery nieizolowane

Podkategoria
Szukaj
Wyczyść
Kategorie filtr
Wyczyść
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kontenery nieizolowane odpowiednie są do bezpiecznego składowania dużych ilości substancji, półproduktów, materiałów czy odpadów. Kontenery magazynowe nieizolowane wykonane są najczęściej z blachy trapezowej z konstrukcją opartą na ramie umożliwiającej montaż do płaskiego podłoża. Są najbardziej ekonomicznym sposobem składowania substancji i materiałów na zewnątrz. Magazyn nieizolowany można doposażyć w dodatkowe urządzenia, wanny, regały, czujniki gazów, wentylatory, oświetlenie. Magazyn chroni materiały przed osobami niepowołanymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, izoluje przed przedostaniem się substancji do podłoża.

Kontener nieizolowany to doskonały wybór dla substancji, które nie wymagają specjalnej izolacji termicznej. Zazwyczaj są zbudowane z trwałej  blachy trapezowej, bez dodatkowej izolacji. 

Konstrukcja kontenera chemicznego powinna być wytrzymała, oraz odporna korozyjnie poprzez malowanie emalią, a produkcja zgodna z normą PN-EN 14782:200.

Dzięki kontenerowi chemicznemu z optymalizujesz miejsce na swojej hali i wyjdziesz z substancjami na zewnątrz. Co wpływa nie tylko na ograniczenie ryzyka pożarów i wycieków ale również na wysokość składek ubezpieczeniowych.

Przy wyborze kontenera chemicznego, który będzie służył do przechowywania substancji chemicznych, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz efektywne przechowywanie tych materiałów. 

Na co zwrócić uwagę?

  • Materiał konstrukcyjny: upewnij się, że kontener jest wykonany z materiałów odpornych na działanie substancji chemicznych, które planujesz w nim przechowywać. 
  • Zgodność z przepisami: sprawdź czy wybrany kontener spełnia wszystkie obowiązujące przepisy i normy dotyczące przechowywania substancji chemicznych..
  • Elastyczność konfiguracji: wybierz kontener, który można dostosować do konkretnych potrzeb, np. poprzez dodawanie półek, systemów wentylacji czy izolacji termicznej.
  • Referencje: zapytaj firmy produkującej kontenery o uzyskane referencje. 
  • Rozmiar i pojemność: wybierz kontener o odpowiednim rozmiarze i pojemności, aby pomieścić wszystkie potrzebne substancje, ale nie zajmować nadmiernie dużo przestrzeni.
  • Aktywne czy pasywne przechowywanie: upewnij się, że kontener zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych substancji, co ułatwi pracę i manipulację nimi.

Kontener chemiczn dopasujesz do potrzeb magazynowych zakładu, przechowywanych substancji i 

warunków atmosferycznych. Skontaktuj się z nami, pomożemy dobrać idealny kontener dla Twoich potrzeb.