Jak zapobiegać wypadkom dzięki pojemnikom zabezpieczającym?

31.3.2022 9:40

Pojemniki bezpieczeństwa chronią pracowników i środowisko naturalne przed substancjami niebezpiecznymi. Sprawdź czy na pewno przestrzegasz zasad prawidłowego ich użytkowania.

Najlepiej zaprojektowane pojemniki z najwytrzymalszych materiałów nie spełnią swojej funkcji gdy nie będziesz przestrzegał zasad ich prawidłowego użytkowania.

pojemnik na substancje łatwopalne

Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 krótkich rad jak prawidłowo korzystać z pojemników bezpieczeństwa:

1. Nie przepełniaj pojemników powyżej ich maksymalnej pojemności.  Przestrzegaj oznaczeń maksymalnego poziomu napełnienia. Najlepiej trzymaj się zasady- napełniam 90 % pojemności aby zachować margines na ewentualne zmiany w objętości substancji pod wpływem temperatury.

 

2. Podczas nalewania cieczy używaj elastycznego węża-zapobiegnie to gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych i ewentualnemu iskrzeniu.

 

3.  Nie nalewaj benzyny w pobliżu rozgrzanych silników. Nawet kilka kropel łatwopalnej cieczy, rozlane na gorący silnik może spowodować wybuch!

 

4. Odpowietrz puszkę bezpieczeństwa przed napełnieniem jej. Szczególnie przy wysokich temperaturach powietrza należy o tym pamiętać. Wysoka temperatura powoduje wzrost ciśnienia wewnątrz pojemnika, może to spowodować rozprysk cieczy podczas nalewania. Umieść puszkę w pozycji pionowej i otwórz korek wlewu paliwa by obniżyć ciśnienie.

 

5.  Sprawdź czy pojemnik nie jest uszkodzony, czy przebity, pokrywa nie odkształca się, nie przecieka i nie jest pęknięta.

pojemnik na substancje łatwopalne typu II
 
Pojemniki zabezpieczające są tak zaprojektowane by zapobiegać obrażeniom w trakcie pracy z łatwopalnymi substancjami. Automatyczny odpowietrznik zmniejsza ciśnienie i zapobiega wybuchowi. Przerywacze płomienia rozpraszają ciepło, by zapobiec zapłonowi w wyniku cofania się płomienia. Bezpieczne puszki typu II są wyposażone w węże ułatwiające wlewanie cieczy do wąskich otworów, co zmniejsza ryzyko rozlania.
W naszej ofercie znajdziesz różne rodzaje i wielkości pojemników bezpieczeństwa, pojemników na odpady niebezpieczne, czy chemikalia.  
pojemnik zabezpieczający

 

Pojemniki bezpieczeństwa spełniają normy NFPA I OSHA, większość z nich jest zatwierdzona przez FM Global i UL, wiele modeli jest akceptowanych na całym świecie z certyfikatem TUV.

Sprawdź nasze propozycje pojemników bezpieczeństwa.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania:

tel. +48 600 000 306

mail: kontakt@4safety.pl

Usługi

Zobacz powiązane usługi