Naturalna neutralizacja substancji

4.11.2021 15:19

Jeśli pracujesz z substancjami niebezpiecznymi i dbasz o środowisko, wermikulit ekspandowany jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Dowiedz się jak bezpiecznie i ekologicznie usuwać wycieki w zakładzie

vermiculite

Wermikulit jest w 100% naturalny i nietoksyczny, obojętny chemicznie i sterylny biologicznie. Znajduje szerokie zastosowanie m.in jako sorbent przemysłowy.

WERMIKULIT JAKO SORBENT

√ DO STOSOWANIA WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ - nie rozpuszcza się w wodzie
√ PODCZAS TRANSPORTU - w formie małych poduszek, zabezpiecza towar przed uszkodzeniem i po ewentualnym wycieku
√ NA CO DZIEŃ - do usuwania wycieków w zakładzie
wermiculit

Czym jest wermikulit?

Wermikulit (nazywany też Vermikulit, Vermiculite, Wermiculit) eksfoliowany powstaje w wyniku wypalania w wysokiej temperaturze wermikulitu surowego, minerału ilastego z grupy glinokrzemianów.
Ma sypką, luźną i porowatą strukturę. Nie ulega starzeniu i degradacji. Jest materiałem naturalnym i nietoksycznym. Produkowany jest w różnych frakcjach (wielkość granulatu), przy czym wielkość frakcji ma wpływ na cechy użytkowe materiału.

Cenne właściwości wermikulitu

Wermikulit eksfoliowany jest stosowany jako produkt gotowy (naturalny, lekki granulat o właściwościach sorpcyjnych, ogniotrwałych i izolacyjnych).
√ Pakowany do poręcznych poduszek idealnie sprawdza się w czasie transportu substancji i materiałów niebezpiecznych jako izolacja i ochrona przed rozprzestrzenianiem się ewentualnego wycieku.
√ Większe opakowania wermikulitu sprawdzają się jako sorbent na wypadek rozlewu cieczy w zakładzie, hali produkcyjnej czy magazynie.
√ Wermikulit występuje również jako półprodukt w procesie produkcyjnym (lekki wypełniacz mineralny o właściwościach ogniotrwałych i izolacyjnych).

Jest optymalnym wyborem, jeżeli szukasz ekologicznego materiału, który posiada jedną lub kilka z wymienionych poniżej właściwości:

właściwości wermikulitu

Przemysłowe espresso

newsletter

Zobacz pozostałe publikacje

ROZWIĄZANIA

Zobacz powiązane rozwiązania

No items found.