Projektory bezpieczeństwa LED

1.3.2019 14:11

Dlaczego projektory bezpieczeństwa LED to dobry wybór? Przyjrzyj się bliżej projektorom bezpieczeństwa. Zobacz jak dzięki nim poprawisz bezpieczeństwo i efektywność pracy w swoim zakładzie.

Oznakowanie poziome hali projektorami bezpieczeństwa LED

Prawidłowe oznakowanie poziome w halach przemysłowych i magazynach są podstawą bezpiecznej i wydajnej pracy. Oznaczenia poziome to również przestrzeganie przepisów, lepsza organizacja przestrzeni i komunikacji na zakładzie. Rozwiązaniem na te potrzeby jest oznakowanie świetlne projektorami bezpieczeństwa LED.

Projektory bezpieczeństwa LED

Za pomocą projektorów LED na podłodze lub ścianie wyświetlane są znaki ostrzegawcze. Znaki te zazwyczaj przypominające znaki drogowe sygnalizują zarówno pieszym, jak i kierującym wózkami widłowymi zbliżanie się do potencjalnego zagrożenia.

Dzięki projektorom bezpieczeństwa wyznaczysz:

 • ciągi komunikacyjne, pasy ruchu i przejścia na pieszych,
 • znaki ostrzegawcze, symbole, numeracje, napisy,
 • strefy pracy maszyn, strefy załadunkowe,
 • ruch wózków widłowych,
 • ruch suwnic i dźwigów,
 • niestandardowe rzuty dla obszaru logistyki.

Projektory bezpieczeństwa idealnie sprawdzą się:

 • w ciężkich warunkach przemysłowych,
 • na brudnych czy zakurzonych posadzkach,
 • w miejscach gdzie pracują osoby niesłyszące lub niedosłyszące, które nie usłyszą nadjeżdżającego pojazdu,
 • w warunkach dużego nasilenia ruchu pojazdów, gdzie tradycyjne oznakowanie ulega szybkiemu zniszczeniu,
 • w miejscach gdzie nie możesz użytkować farb i klejów,
 • w gorących i bardzo zimnych środowiskach, nie ma niebezpieczeństwa oderwania się znaków,
 • znaki są zawsze dobrze widoczne, nawet w jasno oświetlonym otoczeniu,
 • gdy zdarza ci się przeorganizowywać ruch na hali, oznakowanie za pomocą projektorów można łatwo przemodelować w zależności od potrzeb.

Rodzaje projektorów przemysłowych

W ofercie posiadamy produkty o różnych mocach, wyświetlające linie, znaki, symbole, piktogramy w różnych wielkościach i długościach w najbardziej popularnych kolorach. Różnorodność modeli pozwoli dopasować kształty i wielkości znaków do potrzeb hali. Dzięki projektorom wyświetlisz praktycznie każdy znak na posadzce lub ścianie swojego zakładu.

W Twoim zakładzie występuje duże natężenie ruchu wózków widłowych?

Dzięki projektorom na wózki widłowe oświetlisz pojazd z każdej strony.  Wiązka światła ostrzegająca przed wózkiem będzie widoczna dla pojazdów i pieszych z daleka.

W strefach pracy suwnic i dźwigów sprawdzą się projektory na suwnice, wiązka świtała emitowana przed nadjeżdżającą maszyną skutecznie ostrzega pieszych przed ładunkiem.

Do wyznaczania ścieżek komunikacyjnych posłuży Ci projektor do wyznaczania ciągów komunikacyjnych. Oświetlisz i zaznaczysz nim miejsca, po których mogą poruszać się piesi i pojazdy. Usprawni to prace kierowców i operatorów oraz ograniczy rozchodzenie się pracowników.

Zdarza Ci przeorganizowywać ruch na swojej hali?  Dzięki projektorom z łatwością zmienisz miejsca wyświetlanych znaków, bez przestojów w pracy i kosztownego przemalowywania posadzki.

Potrzebujesz indywidualnego projektu, symbolu chcesz wyświetlać swoje logo? Tworzymy personalizowanie szkiełka na życzenie.

Systemy interaktywne – wisienka na torcie

Lampy ostrzegawcze  można wyposażyć w dodatkowe elementy maksymalizujące ich skuteczność.

 1. Czujniki ruchu, dzięki którym znak ostrzegawczy wyświetlany jest interaktywnie.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znaki nie wtapiają się w tło i są łatwiej dostrzegane przez pracowników.

Dzięki lokalizatorom i czujnikom RFID możemy zintegrować system aktywacji projektorów i zapewnić płynny ruch w logistyce wewnątrzzakładowej.

Projektory można wyposażyć w tryby takie jak:

 • pulsacja
 • mruganie
 • blaknięcie znaku

Projektory możesz połączyć z Antykolizyjnym Systemem Komunikacji – ASK,  umożliwia to autonomiczny przesył danych pomiędzy wózkiem widłowym, operatorem, a pieszymi oraz światłami ostrzegającymi przyczyniając się do:

 • ELIMINACJI BŁĘDU LUDZKIEGO
 • ZWIĘKSZENIA SKUTECZNOŚCI PRACY
 • REDUKCJI KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z KOLIZJAMI

System oparty jest na technologii radiowej do monitorowania ruchu, współgrającej z każdym producentem wózków widłowych.

Do  tradycyjnych znaków stałych naklejonych czy namalowanych, nasz mózg szybko się przyzwyczaja i zaczynamy działać na pamięć. Taka rutyna w miejscach o dużym natężeniu ruchu stwarza ryzyko kolizji i wypadku. Warto temu przeciwdziałać i wprowadzić oznakowanie interaktywne.

Najczęściej zadawane pytania o lampy ostrzegawcze LED:

Czy wyświetlane znaki wyświetlane będą widoczne w zakurzonych i zapylonych przestrzeniach?

Projektor dobieramy do warunków panujących na hali, koloru i stanu posadzki, naświetlenia pomieszczenia. Nasz doradca przyjedzie przetestować projektor by sprawdzić który będzie najlepszy.

Czy przy połączeniu projektora z czujką ruchu, znaki będą się dobrze wyświetlały?

System interaktywny łączymy z projektorem tak by działał niezawodnie, zawsze po instalacji system jest kilkukrotnie testowany i sprawdzany.

Czy projektor będzie działał w mokrych warunkach?

Lampy ostrzegawcze LED posiadają rożne klasy szczelności, w zależności od potrzeb dobierzemy urządzenie z wysoką klasą odporności na wodę i pyły. Dzięki temu projektory będą niezawodne nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Czy kolory będą wyraźne i widoczne?

W naszej ofercie znajdziesz projektory o różnych mocach, optykach i opcjach kolorystycznych. Dobierzemy je do Twoich indywidulanych potrzeb by wyświetlane znaki i linie były wyraźnie i dobrze widoczne dla pracowników nawet w mocno naświetlonych halach.

Montaż i instalacja lamp przemysłowych

Oznakowanie poziome hali to również prawidłowa instalacja projektorów. W naszej ofercie znajdziesz kompleksowe doradztwo oraz montaż  projektorów na Twojej hali.  Nasi specjaliści dobiorą odpowiedni sprzęt, miejsce i sposób montażu. Co zaoszczędzi Twój czas na szukanie i sprawdzanie specjalistów.

Słaba widoczność jest jedną z głównych przyczyn potknięć, kolizji i wypadków w zakładach pracy. Zadbaj by miejsca pracy maszyn, kolizyjne skrzyżowania i miejsca niebezpieczne były prawidłowo i maksymalnie wyraźnie oznaczone.

Oznakowanie obszaru pracy maszyn, suwnic, wózków widłowych poprawi komunikacje wewnętrzną oraz poprawi komfort i widoczność pracy kierowców. Przekłada się to nie tylko na bezpieczeństwo ale również na efektywność pracy.

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań,  integracja z systemami interaktywnymi pozwoli na zwiększenie wydajności pracy i rozwój przedsiębiorstwa w kierunku przemysłu 4.0

Skontaktuj się z nami i umów na bezpłatną prezentacje w Twoim zakładzie!

E-mail: kontakt@4safety.pl

Tel kom: +48 600 000 306

Więcej filmów z udziałem projektorów na naszym kanale YouTube

Usługi

Zobacz powiązane usługi

Produkty

Zobacz powiązane produkty

Przemysłowe espresso

Przemysłowe Espresso NR 1 2019

Nr 1 Projektory bezpieczeństwa

Za pomocą projektorów bezpieczeństwa LED na podłodze lub ścianie wyświetlane są znaki ostrzegawcze. Znaki te, zazwyczaj przypominające znaki drogowe sygnalizują zarówno pieszym, jak i kierującym wózkami widłowymi zbliżanie się do potencjalnego zagrożenia. Dowiedz się wszystkiego o innowacyjnych projektorach z naszego Espresso.

Pobierz przemysłowe Espresso