WYZNACZANIE CIĄGÓW KOMUNIKACYJNYCH

Powrót

Oznakowanie poziome w przemyśle

Prawidłowo wyznaczone i oznakowane ciągi komunikacyjne to podstawa dobrze funkcjonującego i bezpiecznego magazynu czy hali produkcyjnej.

Bez tego elementu pojawia się chaos i znacząco wzrasta ryzyko kolizji i wypadków oraz zmniejsza się efektywność pracy. Dowiedz się jak możesz oznakować poziomo hale produkcyjną, czy magazyn. Odkryj wady i zalety poszczególnych technologii i wybierz najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swojego zakładu.

Sposoby na oznakowanie poziome hali

Taśmy i naklejki

Taśmy i naklejki podłogowe przeznaczone są do wyznaczania linii, dróg ewakuacyjnych, miejsc i obszarów niebezpiecznych. Jest to trwały system znakowania poziomego stosowany na terenie magazynów czy hal produkcyjnych.

Malowanie linii i znaków

Malowanie wyznaczonych linii, obszarów i znaków specjalnymi farbami. Farby te wykazują się odpornością na ścieranie i zabrudzenia. Dzięki malowaniu możemy wyznaczyć cale strefy pracy maszyn, ścieżki i przejścia dla pieszych czy znaki.

Projektory bezpieczeństwa LED

Projektory przemysłowe wyświetlają na podłodze lub ścianach znaki ostrzegawcze, linie i punkty świetlne. Projektory dodatkowo można wyposażyć w czujniki ruchu dzięki którym znaki ostrzegawcze wyświetlają się interaktywnie.

Taśmy i naklejki w oznakowaniu poziomym

Taśmy i naklejki do wyznaczania ciągów komunikacyjnych są najczęściej jednostronnie klejące i dobrze przylegają do płaskich powierzchni, mają różne kolory, wielkości. Naklejki są dostępne jako różne znaki np. stop, uwaga na wózki widłowe, dzięki temu możesz dopasować produkty pod swoje potrzeby.

Taśmami wytyczysz w swoim zakładzie pasy ruchu pieszych, przejścia dla pieszych, strefy pracy suwnic. Naklejkami możesz oznakować również ściany, miejsca niebezpieczne, elementy maszyn i urządzeń. Taśmy mogą mieć również właściwości antypoślizgowe, odblaskowe i fotoluminescencyjne. Jest to rozwiązanie o dużych możliwościach pozwalające na szybki i stosunkowo nie drogi sposób poprawić bezpieczeństwo w zakładzie.

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabsze strony. Poznaj plusy i minusy taśm w oznakowaniu :

+ szybka i łatwa aplikacja,

+ najtańsze rozwiązanie z proponowanych,

+ różnorodność wzorów i kolorów,

+ posiadają dodatkowe właściwości, mogą być antypoślizgowe, odblaskowe,

- konieczne jest przygotowanie podłoża, umycie, odtłuszczenie, wyrównanie,

- najkrótsza żywotność z proponowanych rozwiązań,

- przy dużym natężeniu ruchu zużywają się i brudzą, przez to stają się mniej widoczne,

- co jakiś czas wymagane jest odświeżenie oznakowania.

Zobacz jakie taśmy oferujemy:

https://www.4safety.pl/podkategorie/tasmy-do-wyznaczania-ciagow-komunikacyjnych

Malowanie linii i znaków

Wyznaczanie ciągów komunikacyjnych poprzez malowanie linii i znaków specjalną technologią ułatwia poruszania się pieszych i pojazdów w zakładzie.

Oznakowanie poziome poprzez malowanie charakteryzuje się wyraźnymi kolorami, dobrą widocznością dla pracowników. Dzięki różnym kolorom i symbolom możesz wyznaczyć duże strefy i obszary, ścieżki dla pieszych, linie komunikacyjne czy dowolne znaki. Różnorodność kolorów i znaków pozwoli Ci stworzyć funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń. Dużym plusem malowania  jest możliwość dokładnego dopasowania obszarów, kolorów i znaków do potrzeb zakładu.  

Widoczne strefy i wyraźne znaki skutecznie minimalizują ryzyko wypadków i dyscyplinują pracowników.  Używane farby odporne są też na brud co w warunkach produkcyjnych jest bardzo ważne.

Poznaj wady i zalety oznakowania poziomego poprzez malowanie:

+ możliwość dokładnego dopasowania znaków i malowanych obszarów pod indywidualne potrzeby,

+ wyznaczanie dużych stref i powierzchni kolorami,

+wyraźne i trwałe kolory,

+poprawa estetyki zakładu,

+ metoda jest bezzapachowa i bezpowietrzna,

- konieczne prawidłowe przygotowanie podłoża, równanie, odtłuszczanie, czyszczenie,

- pod upływem czasu i ruchu wózków i pieszych może ulegać i blaknięciu i wytarciu,

- podczas malowania, obszar jest na jakiś czas wyjęty z użytkowania,

- by poprawić trwałość oznakowania, malowanie wykonuje się dwa razy.

Sprawdź nasze propozycje oznakowania na:

https://www.4safety.pl/podkategorie/malowanie

Projektory bezpieczeństwa LED w wyznaczaniu ciągów komunikacyjnych

Projektory przemysłowe przeznaczone są do innowacyjnego wyznaczania ciągów komunikacyjnych

Wyświetlają na podłożu i ścianach symbole, znaki, linie, napisy, czy po prostu punkty świetlne w różnych wielkościach i kolorach. Mają szerokie zastosowanie i możliwości. Oznakowanie poprzez projektory poprawia bezpieczeństwo i czujność pracowników w obszarach niebezpiecznych, w strefach pracy maszyn, czy miejscach kolizji wózków widłowych. Możesz wyświetlić przejścia dla pieszych, ciągi komunikacyjne, a nawet zaprojektować Twój własny znak czy logo.

Projektory przemysłowe mogą świecić jednostajnie, lub mrugać czy pulsować. Możesz wyposażyć projektor przemysłowy w czujnik ruchu, bramy automatyczne, czujniki lokalizacyjne czy optyczne dzięki temu znak wyświetlany będzie tylko gdy czujnik wykryje ruch.  Znaki wyświetlane w sposób niejednostajny zmniejszają rutynę pracy i dobrze ostrzegają przed kolizją. Prawidłowo zaprojektowana organizacja ruchu w zakładzie razem z nowoczesną technologia pozwoli skutecznie unikać kolizji i wypadków i zwiększyć efektywność pracy.

Projektory przemysłowe LED świetnie sprawdzają się w ciężkich warunkach przemysłowych, gdzie malowane czy wyklejane symbole będą słabo widoczne, lub szybko ulegną zabrudzeniom. Projektory zwiększają bezpieczeństwo w obszarach pracy suwnic, oświetlają i zaznaczają obszary pracy.

Poznaj plusy i minusy projektów bezpieczeństwa:

+ brak przestojów w pracy zakładu, brak wyłączeń obszarów pracy,

+ nie straszny im brud czy duże natężenie ruchu,

+ dobrze widoczne znaki nawet  na wymagającym podłożu,

+ sprawdzają się w przypadku podłoża, mokrego czy wilgotnego, gdzie malowanie i naklejanie nie jest możliwe,

+ długa żywotność lampy,

+ możliwość połączenia projektorów z czujnikami ruchu,

+ możliwość szybkiej zmiany miejsca i wielkości np. linii w przypadku zmiany organizacji ruchu,

+ zwiększenie czujności pracowników poprzez interaktywne wyświetlanie znaków,

+ ułatwienie pracy operatorów maszyn ze względu na podążanie znaku za urządzeniem,

-  ograniczenia montażowe (wysokość, warunki doprowadzenia elektryki, natężenie światła),

- brak zgodności z przepisami dot. ewakuacji (system wspomaga, a nie zastępuje ciągi trwale oznakowane jako ewakuacyjne).

Oferowane przez nas projektory mają 5 lat gwarancji!

Sprawdź nasze propozycje projektorów bezpieczeństwa LED na:

https://www.4safety.pl/podkategorie/projektory-bezpieczenstwa-led

Oznakowanie poziome na hali przemysłowej  

Prawidłowe oznakowaniu swojego zakładu to duży krok w poprawie bezpieczeństwa i usprawnienie pracy. Wybierając sposób oznakowania należy spojrzeć na prace na zakładzie przyszłościowo i holistycznie i wybrać rozwiązanie lub mix rozwiązań, które sprawdzą się na lata.

Przy projektowaniu ciągów komunikacyjnych należy się skupić na specyfice obiektu i charakterze wykonywanych w nim prac. Nadrzędnym celem powinno być oddzielenie ruchu pieszych od ruchu pojazdów. Poruszanie się po hali powinno być jak szybkie i łatwe z minimalną liczbą miejsc kolizyjnych. Przy oznakowaniu poziomym należy stosować się do obowiązujących przepisów BHP. Do obowiązków pracodawcy należy określenie maksymalnej prędkości dla pojazdów, oznakowanie dróg, skrzyżowań i przejść dla pieszych.

W zależności z jakimi problemami zmagasz się w swoim zakładzie pracy, nasi eksperci pomogą Ci dopasować odpowiednią technologie, do specyfiki Twojego zakładu i zagrożeń. Doradzimy, przygotujemy najlepsze produkty i zapewnimy wykonawstwo.

Zobacz co zyskasz

Dopasujemy odpowiednie rozwiązania

Zapewnimy najlepsze produkty

Zapewnimy wykonawstwo

OPINIE

W swoim zakładzie masz duże natężenie ruchu pieszych i wózków? Pracujące maszyny, suwnice lub zmagasz się z konkretnym problemem?

Dowiedz się więcej

Napisz do nas i umów się na bezpłatną konsultacje z ekspertem i z popraw organizację ruchu w swoim zakładzie.

Zapraszamy do kontaktu.

Poprzez kliknięcie "Wyślij" wyrażam zgodę na kontakt 4 Safety Sp. z o.o. przez e-mail lub numer telefonu.Więcej w Polityce Prywatności.
Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.
Oznakowanie poziome w halach przemysłowych- zobacz jak wygląda w praktyce

Zobacz Nasze filmy