Ograniczniki wysokości

Podkategoria
Szukaj
Wyczyść
Kategorie filtr
Wyczyść
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Ogranicznik wysokości to specjalna bariera montowana na suficie w celu zapobiegania kolizjom wózków widłowych z infrastrukturą.  Ogranicznik wjazdowy ma na celu kontrolowanie przejazdów wózków widłowych przekraczających dopuszczalne wysokości, przyciągając uwagę kierowców. Ograniczniki są niezbędne do ochrony bram, doków załadunkowych lub innych elementów infrastruktury. 

Są one projektowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć potencjalnych uszkodzeń spowodowanych przez pojazdy o nieodpowiedniej wysokości. Najczęściej występują w wyraźnym kolorze dzięki temu same w sobie stanowią wizualny znak ostrzegający przed kolizją. 

Ograniczniki wysokości odgrywają ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz kontrolowaniu dostępu pojazdów i osób do różnych obszarów.

Gdzie sprawdzą się ograniczniki wysokości? 

Ograniczniki do bram są często stosowane w przypadku bram wjazdowych. Pomagają one kontrolować dostęp do nieruchomości i zapobiegają wjazdom pojazdów o zbyt dużej wysokości. Dzięki nim można uniknąć kolizji z elementami konstrukcyjnymi bramy, takimi jak belki czy sufity.

Gdzie powinieneś zastosować ograniczniki wjazdowe?

  • Na parkingach: pomagają one zapewnić kontrolę nad pojazdami wjeżdżającymi na teren parkingu i chronią infrastrukturę oraz inne pojazdy przed uszkodzeniami.
  • W garażach podziemnych: Wjazdy do garaży podziemnych często są ograniczone pod względem wysokości, aby zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć kolizji z podwieszanymi elementami konstrukcyjnymi stosuj ograniczniki wysokości.
  • W magazynach i centrach logistycznych: Pozwalają one na kontrolę pojazdów dostawczych pod względem wysokości, aby zapewnić bezpieczne i sprawnie funkcjonujące operacje załadunku i rozładunku.
  • Tereny przemysłowe: W branżach przemysłowych, takich jak fabryki, zakłady produkcyjne czy porty, ograniczniki wjazdowe są używane w celu ochrony instalacji i infrastruktury przed dostępem pojazdów o nieodpowiedniej wysokości. Pomagają one utrzymać bezpieczeństwo i zapobiegać potencjalnym szkodom.

Ograniczniki wjazdowe sprawdzają się w różnych branżach i miejscach, w których konieczne jest kontrolowanie i ograniczanie dostępu pojazdów o określonej wysokości. 

Ograniczniki wjazdowe

Wjazdy do parkingów, garaży podziemnych czy innych obszarów publicznych wymagają odpowiedniego ograniczenia wysokości. Ograniczniki wjazdowe zapewniają kontrolę nad pojazdami, które mogą wjechać na teren o ograniczonej wysokości. Chronią one infrastrukturę i instalacje znajdujące się wokół, takie jak rury, przewody elektryczne czy systemy wentylacyjne.

Warto by ograniczniki wysokości miały dodatkowe systemy ostrzegawcze takie jak alarmy dźwiękowe czy sygnały świetlne. Zobacz nasze propozycje ograniczników wyposażone w podwójny system alarmu akustycznego i świetlnego, który aktywuje się w momencie uderzenia w niego przez kierowcę, zapobiegając przypadkowym uszkodzeniom drzwi, ramp przeładunkowych i systemów podwieszanych. System akustyczno- świetlny poprawia uważność kierowcy, jest szczególnie potrzebny w środowisku pracy o dużym hałasie i natężeniu ruchu. 

Wybór odpowiednich ograniczników wysokości

Wybór odpowiedniego rodzaju ogranicznika wjazdowego zależy od konkretnych wymagań i warunków danego miejsca. Pamiętaj o uwzględnieniu tych czynników podczas wyboru i instalacji ogranicznika wysokości dla Twojego projektu.

W zależności od warunków panujących w zakładzie możesz wybrać:

Ogranicznik wysokości z systemem świetlnym, z systemem dźwiękowym, z obydwoma tymi systemami lub bez żadnych dodatkowych funkcji w postaci belki.

Jeśli nie wiesz jaki ogranicznik wjazdowy sprawdzi się najlepiej w Twoim zakładzie skontaktuj się z nami. Nasz doradca regionalny doradzi Ci jaki produkt wybrać. 
Sprawdź naszą ofertę ograniczników wysokości.