Sorbenty chemiczne

Podkategoria

Sorbenty chemiczne są to produkty przeznaczone do wchłaniania różnych rodzajów chemikaliów. Dzięki wysokiej zdolności sorpcyjnej skutecznie wchłaniają i zatrzymują niebezpieczne substancje, takie jak jak kwasy siarkowe, fosforowe, solne czy azotowe, zasady z niskim oraz wysokim pH czy wodne roztworu amoniaku, produkty ropopochodne jak również najbardziej niebezpieczne chemikalia w tym ługi i media.

Zastosowanie sorbentów chemicznych

Sorbenty chemiczne są niezastąpione przy wychwytywaniu wycieków i kontrolowaniu rozlanych substancji w laboratoriach, fabrykach chemicznych czy zakładach przemysłowych.

W laboratoriach sorbenty chemiczne są używane do kontroli i absorpcji różnych substancji chemicznych, co pomaga w utrzymaniu bezpiecznego i czystego środowiska pracy.

Sorbenty chemiczne występują w różnych formach, co pozwala na wygodne użytkowanie w różnych sytuacjach i miejscach

Sorbent chemiczny w formie rękawa jest praktycznym rozwiązaniem, które można łatwo umieścić wokół rurociągów, węży czy innych elementów, aby skutecznie zatrzymać i wchłonąć wycieki i rozlania substancji chemicznych.

Sorbent w rolce z odrywanymi listkami, perforowany dzięki czemu zużywamy tyle ile potrzebujemy. Idealnie sprawdza się przy czyszczeniu wszelkich powierzchni. 

Sorbent chemiczny w formie poduszki jest łatwy w użyciu i idealny do miejsc trudno dostępnych lub ograniczonej przestrzeni. Poduszki chemiczne mogą być umieszczane pod maszynami, urządzeniami lub innymi elementami, które mogą być potencjalnym źródłem wycieków substancji chemicznych.

Mata sorpcyjna to elastyczna i wytrzymała forma sorbentu chemicznego, która znajduje zastosowanie na większych powierzchniach. Świetnie się sprawdzi na stołach i podłogach np przy pracach i badaniach w laboratoriach.

Sorbenty chemiczne są niezbędne wszędzie tam gdzie występuje nawet najmniejsze ryzyko wycieku substancji chemicznej. Sorbenty dzięki swojej formie i właściwościom pochłaniają kilkukrotnie więcej płynu niż swoja objętość. Dzięki temu są wydajne i nie zajmują dużo miejsca przy przechowywaniu. 

Skontaktuj się z nami pomożemy dobrać odpowiednią formę i ilość sorbentów do Twojego zakładu.