Zabezpieczenia antypoślizgowe

29.3.2021 13:35

Nie musisz ograniczać się do wyboru zabezpieczeń istniejących już w zakładzie. Zobacz jak różnorodne mogą być zabezpieczenia antypoślizgowe. Sprawdź ich wytrzymałość. Zapytaj nas o bezpłatne próbki.

Posiadasz w swoim miejscu pracy obszary narażające pracowników na poślizgnięcia się i upadki? Nie wiesz jeszcze jak skutecznie rozwiązać ten problem? Zobacz jak możesz zapobiegać wypadkom przy pracy spowodowanym poślizgnięciem.

Zabezpieczenia antypoślizgowe są nieodłącznym elementem środowisk przemysłowych. Zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się i zapewniają bezpieczeństwo na stanowiskach pracy. Pośród popularnych i sprawdzonych rozwiązań antypoślizgowych znajdują się:

Taśmy antypoślizgowe

Służą do miejscowego zabezpieczenia powierzchni, występują w szerokościach od 25 mm do 150 mm. Podstawowy podział taśm wyróżnia ich odporność na poślizgnięcia.

Antypoślizgowość R10 - do użytku wewnętrznego – są łatwe w czyszczeniu. Antypoślizgowość na poziomie R13 do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, są odporne na ścieranie i promienie UV.

Taśmy są łatwe do zastosowania na większości powierzchni, na progach, stopniach schodów i wszystkich śliskich miejscach.

Dostępne w kolorach: czarnym, żółtym, zielonym, niebieskim, czerwonym, szarym, białym.

Taśmy występują również w wariantach określających ich dodatkowe funkcje:

- W kolorach ostrzegających jednocześnie o miejscu niebezpiecznym: taśmy żółto-czarne i biało-czerwone.

- Odblaskowe kolory ostrzegawcze: różowy, żółty, pomarańczowy, zielony.

- Świecące w ciemności i fluorescencyjne – wyznaczają jednocześnie ciągi komunikacyjne i ułatwiają ewakuację podczas ewentualnej awarii prądu.

- Do ekstremalnego ruchu – ich konstrukcja pozwala na aplikację nawet w miejscach publicznych o bardzo dużym natężeniu ruchu.

- Taśmy elastyczne – ze specjalną aluminiową warstwą pozwalającą na dopasowanie taśmy nawet do najbardziej nierównych powierzchni.

Każda z taśm ma również swój odpowiednik w formie naklejki o wymiarach dopasowanych do użytkownika końcowego
Dopasuj kształt i kolor do swoich powierzchni

Nakładki na schody R13

Stworzone z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym (GRP). Solidny, trwałe, nieprzewodzące i niepalne, odporne na korozję, promieniowanie UV, wilgoć i oleje. Odpowiednie do stosowania w temperaturach od -20ºC do +120ºC i w każdych warunkach atmosferycznych. Odpowiednie jako zabezpieczenie antypoślizgowe lub jako rekonstrukcja zniszczonych powierzchni.

Występują w formie nakładek na stopnie schodowe oraz w formie nakładek na krawędzie schodów w kolorach czarnym, żółtym lub żółto-czarnym. Możliwość nadruku wg. indywidualnego projektu i cięcia do indywidualnej długości.
Nakładki na stopnie i nakładki na krawędzie w kolorze żółto-czarnym

Występują również w formie nakładek na stopnie oraz powierzchnie płaskie z warstwą aluminium. Odpowiednie do zastosowania na każdym podłożu oraz w każdych warunkach.

Naklejki antypoślizgowe

Są jednocześnie zabezpieczeniem antypoślizgowym oraz informacją dla pracowników. Występują w formie znaków nakazu, zakazu oraz ostrzegawczych.

naklejki uwaga wózek

Jako strzałki, ślady stóp lub indywidualnie zaprojektowane kształty do wyznaczania dróg ewakuacyjnych.

indywidualne naklejki podłogowe

Antypoślizgowe posadzki R10-R13

Chciałbyś aby cała podłoga w Twoim zakładzie była zabezpieczona? Sprawdź nasze nowe rozwiązanie w postaci posadzek epoksydowych

Usługi

Zobacz powiązane usługi

Produkty

Zobacz powiązane produkty

Przemysłowe espresso

Przemysłowe Espresso NR 3 2020

Nr 3 Maty ergonomiczne i bariery elastyczne

Z okazji Światowego Dnia Ergonomii dla wszystkich, którzy mogą pochwalić się ergonomicznym stanowiskiem pracy gorące brawa! Dla tych, którzy jeszcze nie przykładają do tego wagi zostawiamy kolejne wydanie naszego biuletynu. W tej edycji, obok nowoczesnych barier elastycznych, przybliżymy problem długotrwałej pracy w pozycji stojącej wraz z gotowym rozwiązaniem w postaci mat ergonomicznych.

Pobierz przemysłowe Espresso