Drukarka przemysłowa do etykiet - szybkie i trwałe oznaczanie w przemyśle

22.12.2023 8:51

Przekonaj się, dlaczego drukarka do oznaczeń i etykiet może być kluczowym narzędziem w codziennej pracy różnych specjalistów.

Drukarka do etykiet w przemyśle: rozwiązania dla Lean, BHP, Logistyki i Ochrony Środowiska w jednym!

Jak zamienić taki "tagout" na produkcji na trwałą i widoczną etykietę?

Jak szybko wykonać proste znaki, zaawansowane etykiety magnetyczne, odblaskowe, fotoluminescencyjne, plomby gwarancyjne i wiele więcej. I to dla różnych działów i specjalistów?

Odpowiedź jest jedna - przemysłowa drukarka do znaków i etykiet!

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy potrzebujesz:

🔹Oznaczeń dopasowanych do indywidualnych potrzeb, np. w różnych językach.

🔹Małych ilości, ale różnych projektów etykiet (high mix- low volume).

🔹Szybkiego uzupełnienia oznaczeń przed lub po audycie typu #5S.

🔹Elastyczności dostosowania oznaczeń do dynamicznie zmiennych potrzeb.

🔹 Wykonać jakiś test, przygotować próbne oznaczenia.

🔹Gwarancji, że etykieta nie odpadnie po dwóch tygodniach i będzie trwała w trudnych warunkach środowiskowych.

Jeżeli identyfikujesz się z jednym z powyższych przypadków, ten artykuł jest dla Ciebie!

Możliwości jakie masz w dzisiejszy czasach pozwalają na realizację wielu zadań we własnym zakresie, samodzielnie, bez osób/firm z zewnątrz i bez dużych nakładów czasowych jak i energetycznych. A jednym z narzędzi, które umożliwiają osiągnąć pełną kontrolę nad oznaczeniami i etykietami jest właśnie drukarka graficzna.


Kto i do czego może wykorzystywać drukarkę przemysłową?

  1. Specjaliści ds. Utrzymania Ruchu

📌Problem: potrzebujesz oznaczyć maszyny, manometry, szafki elektryczne, pulpit obsługi oraz inne elementy infrastruktury w fabryce.

Rozwiązanie: drukarka przemysłowa pozwali Ci na stworzenie etykiet o indywidualnym charakterze w zaledwie kilka minut. Możesz oznaczyć każdy element dokładnie tak, jak tego potrzebujesz.

Długoterminowe korzyści: dzięki dokładnym i trwałym oznaczeniom, masz pewność, że pracownicy mogą szybko i bezpiecznie zidentyfikować urządzenia. To zwiększa efektywność prac, a także bezpieczeństwo.

oznakowanie personalizowane

2. Pracownicy ds. Lean 5S

📌Problem: utrzymanie porządku i skoncentrowanie się na eliminowaniu marnotrawstwa oraz efektywnym zarządzaniu zasobami.

Rozwiązanie: dzięki drukarce do etykiet stworzysz spersonalizowane etykiety i oznaczenia na miejscu, do oznaczania ciągów komunikacyjnych, punktów odkładczych i innych elementów związanych z organizacją pracy.

Długoterminowe korzyści:

Efektywność organizacji pracy: bieżące oznaczanie elementów organizacji pracy, pomoże w zapewnieniu spójności i jasności wizualnych oznaczeń. Dzięki temu szybko i łatwo dostosujesz oznaczenia do zmieniających się potrzeb organizacji.

Zwiększenie bezpieczeństwa: poprawa identyfikacji i oznaczeń ciągów komunikacyjnych oraz punktów odkładczych pomaga uniknąć błędów i wypadków w miejscu pracy. Długoterminowo przyczynia się to do poprawy bezpieczeństwa pracowników.

Minimalizacja marnotrawstwa: dzięki dokładnym oznaczeniom, pracownicy #Lean #5S mogą pomóc w redukcji marnotrawstwa, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów firmy.

3. Specjaliści BHP

📌Problem: dostosowanie oznaczeń do zmieniających się potrzeb, a także reagowanie na bieżące sytuacje i awarie w miejscu pracy. Oznaczanie wyłączników awaryjnych, urządzeń oraz tworzenie etykiet z informacjami o bezpieczeństwie.

Rozwiązanie: tworzenie spersonalizowanych etykiet z informacjami i szybka reakcja na zmieniające się potrzeby w zakresie oznaczania, dostosowując etykiety do konkretnej sytuacji.

Długoterminowe korzyści:

Zwiększenie bezpieczeństwa: łatwiejsze zidentyfikowanie ryzyka i procedur bezpieczeństwa przez pracowników. Redukcja wypadków i poprawa ogólnego stanu bezpieczeństwa.

Szybka reakcja na awarie: natychmiastowe tworzenie etykiet informujących o awariach, niebezpieczeństwach czy potrzebie natychmiastowego wyłączenia urządzeń zwiększa bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych.

Spersonalizowane oznaczenia: dostosowanie etykiety do konkretnej sytuacji, uwzględniając szczególne zagrożenia i procedury bezpieczeństwa obowiązujące w danej chwili.

4. Osoby ds. Ochrony Środowiska

📌Problem: precyzyjna identyfikacja substancji i oznaczanie pojemników (GHS/CLP) oraz rurociągów, co może być trudne i czasochłonne.

Rozwiązanie: spersonalizowane etykiety zawierające informacje o składzie chemicznym, właściwościach substancji, a także kodach kreskowych i symbolach zgodnych z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Dodatkowo etykiety te będą trwałe i odporne!

Długoterminowe korzyści:

Ułatwienie i przyspieszenie pracy: spersonalizowane etykiety pozwalają na jasne oznaczanie pojemników i rurociągów, co ułatwia identyfikację i zapobiega błędom podczas obsługi i przemieszczania substancji.

Szybka reakcja na zmiany: specjaliści ds. Ochrony Środowiska mogą błyskawicznie tworzyć nowe etykiety w przypadku zmian w rodzaju lub ilości substancji, co umożliwia szybką reakcję na bieżące potrzeby.

5. Kierownicy magazynu, Logistycy, Specjaliści ds. magazynu

📌Problem: precyzyjne etykietowanie półek, regałów, produktów oraz śledzenie i zarządzanie zapasami. Tradycyjne metody etykietowania i zarządzania mogą być czasochłonne i niewystarczająco elastyczne.

Rozwiązanie: Dzięki drukarce przemysłowej można tworzyć spersonalizowane etykiety informacyjne półek, regałów czy produktów.

Długoterminowe korzyści:

Etykietowanie z precyzją: etykiety o wysokiej jakości, co przekłada się na precyzyjne etykietowanie półek, regałów i produktów.

Śledzenie zapasów: spersonalizowane etykiety z kodami kreskowymi pozwalają na łatwe śledzenie i zarządzanie zapasami. Długoterminowo przyczynia się to do efektywnego zarządzania dostawami.

Dostosowanie do zmieniających się potrzeb: kierownicy magazynu mogą szybko dostosowywać etykiety do zmieniających się potrzeb, na przykład w przypadku zmiany produktów lub dostawców.

6. Osoby zajmujące się LOTO w firmie (utrzymanie ruchu+bhp)

📌Problem: aktualizacja dokumentacji LOTO, instrukcji blokowania maszyn dla nowych/ modernizowanych urządzeń/linii/obszarów produkcyjnych. Konieczność uzupełnienia oznaczeń punktów LOTO. Etykietowanie punktów odcięcia energii, etykiety Arc Flash, oznakowanie wizualne, zawieszki TAG.

Rozwiązanie: tworzenie spersonalizowanych etykiet i oznaczeń. Drukarki umożliwiają spersonalizowanie etykiet zgodnie z konkretnymi wymaganiami procedury LOTO. To pozwala na dokładne oznakowanie urządzeń.

Długoterminowe korzyści: pewna, szybka i bezpieczna identyfikacja punktów właściwych do izolacji podczas serwisów, remontów etc. Minimalizuje możliwość popełnienia błędu na poziomie identyfikacji i przygotowania do pracy.

Tagi i punkty stosowania LOTO

Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Tę jedną drukarkę przemysłową w zakładzie można wykorzystać do kilku działów, dla różnych specjalistów i kilkuset różnych zadań! Ważne by wiedzieć jak z niej korzystać i jak szerokie ma możliwości.

Na rynku występuje duży asortyment drukarek etykietowych, wybór może spędzać sen z powiek. Chcesz skupić się na rozwiązaniu, które zapewni moc działania w różnych obszarach funkcjonowania firmy, zgodnie z jakże chwytliwym hasłem: ONE and DONE?

Oboje się zgadzamy? Dlatego na tapet wybrałem prawdziwego Mercedesa😎 wśród drukarek graficznych- drukarkę  S3700 Brady , narzędzie, które z pełną odpowiedzialnością polecam zarówno klientom jak i znajomym z branży, nie bojąc się, że ich zawiedzie.

ekran dotykowy dla szybkich konfiguracji

Dlaczego drukarka S3700 Brady jest taka wyjątkowa?

  • Odporna i wytrzymała metoda druku Termotransferowa- 300dpi - możliwość wydruku projektów w wysokiej rozdzielczości, włączając w to QR kody i kody kreskowe.
  • Różnorodne porty komunikacji: USB, WiFi, Bluetooth - dla wygody użytkowania i szerokich możliwości komunikacji.
  • Obsługa na trzy różne sposoby: bezpośrednio z drukarki, przez komputer i dedykowane oprogramowanie oraz aplikację mobilną.
  • Możliwość wydruku wielokolorowego - poszerza to możliwości w zakresie projektowania etykiet.
  • Różnorodny format etykiety - do 101 mm szerokości i nawet 2500 mm długości.
  • Wbudowany nóż i ploter XY - umożliwia wycinanie kształtu etykiety do Twoich potrzeb.
  • Szerokie portfolio materiałów - od samoprzylepnych po zawieszki i etykiety magnetyczne, w tym również etykiety odblaskowe fotoluminescencyjne i plomby gwarancyjne.
  • Wysoka jakość materiałów, które nadają się do różnych zastosowań, włączając w to budownictwo, motoryzację, przemysł spożywczy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Zaciekawiony? Obejrzyj krótkie video o tym modelu:

Wyobraź sobie, że potrzebujesz oznaczyć wiele przycisków, urządzeń lub innych elementów. Jeśli zamówisz gotowe etykiety w drukarni, koszty będą znaczne (chociażby z uwagi na przygotowanie projektu, przezbrojenie produkcji, MOQ produkcyjne, dostawę etc.). Ale z drukarką przemysłową, dużo możesz zaoszczędzić- nie tylko pieniędzy, ale też czasu!

Przykład 1. 💲💲💲

Tabliczka informacyjna / etykieta przycisków, wkładka plus płytka z napisem

Wysokiej jakości etykieta na przyciski firmy BRADY to koszt niecałe 4 zł – hulaj do woli, różne kolory ułatwiające identyfikacje, dowolna treść-  ile i kiedy chcesz.

Ramka z oznaczeniem przycisku zakupiona w hurtowni u jednego z popularnych producentów:

Jedno opakowanie 64 zł /5 =  10 zł sztuka, jeden kolor, jeden wzór.

Tylko przy 100 takich etykietach jest to oszczędność 604 zł.

Przykład 2. (tik-tak)🕞🕞🕞

Masz do oznaczenia rurociągi na zmodernizowanej instalacji.

Możesz zadzwonić do firmy, która to za Ciebie wykona, ale musisz dedykować pracownika, który zna obszar, udostępnić dokumentację, poczekać na realizację, zapłacić za montaż…

Alternatywnie, ten sam pracownik dzięki znajomości obszaru identyfikuje braki w oznaczeniach, przygotowuje projekt, drukuje właściwą ilość etykiet i okleja instalację.

Czasowo - bezapelacyjna wygrana!


Oszczędności czy marnotrawstwo? Dlaczego warto zainwestować w drukarkę do znaków i etykiet?

Przede wszystkim oszczędzasz czas i pieniądze na zamawianiu gotowych etykiet. Możesz tworzyć własne oznaczenia od razu, gdy tego potrzebujesz.

Jeśli masz w swoim zakresie obowiązków wiele różnych działań, dziesiątki potrzeb, setki pracowników i tysiące metrów kwadratowych do oznaczenia, drukarka przemysłowa daje Ci pełną kontrolę i wydajność.

Drukarka daje Ci możliwość:

✔️Pełnej wizualizacji miejsca pracy zgodnie ze standardami szybkiej reakcji.

✔️Optymalizacji procesów i reakcji na bieżące potrzeby.

✔️Oszczędzenia czasu - wykonujesz oznaczenie i masz to z głowy.

✔️Uzupełnienia wieloletnich braków w wizualizacji.

✔️Bezpiecznej i szybkiej identyfikacji - dopóki nie ma problemu, to nie ma problemu.

✔️ Zwiększenia bezpieczeństwa pracowników - dzięki trwałym i czytelnym oznaczeniom.

Inwestycja w drukarkę przemysłową to inwestycja w efektywność i bezpieczeństwo Twojej firmy. Zyskujesz pełną kontrolę nad oznaczeniami, możesz działać elastycznie i oszczędzać czas oraz pieniądze.

Drukuj z głową i zyskuj z drukarkami przemysłowymi!


Pytania? Chcesz przetestować drukarkę na żywo?

Skontaktuj się z Nami! Przyjedziemy z drukarką na jazdę próbną!

kontakt@4safety.pl
Tel kom: +48 600 000 306
Usługi

Zobacz powiązane usługi